طراحی وب سایت کودکان

طراحی وب سایت کودکان

طراحی وب سایت کودکان

طراحی وب سایت کودکان این روزها با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی و فناوری، علاقه کودکان به کار با تلفن‌های هوشمند و از همه مهم‌تر استفاده از اینترنت از اهمیت زیادی برخوردار است. قطعاً به این موضوع اشراف کامل دارید که اینترنت حاوی مطالب نامناسب بسیار زیادی برای کودکان است و ما والدین نیاز به این داریم تا فضایی امن را برای کودکان خود در بستر اینترنت ایجاد نماییم.

افرادی که در حیطه طراحی سایت فعالیت می کنند از این فرصت به وجود آمده استفاده کرده و با طراحی وب سایت کودکان تصمیم گرفته اند تا فضایی کاملاً مناسب، ایمن و شاد را برای کودکان دلبند شما فراهم کنند. در واقع هدف اصلی چنین شرکت هایی این است که اینترنت را به مرجعی برای سرگرمی و آموزش آنها مبدل کنند.

 

انواع و اقسام طراحی وب سایت کودکان

در طراحی وب سایت کودکان یکی از مهم ترین فاکتورها، سن کودکان می باشد. در واقع طرح کلی سایت و همچنین اجزائی که در آن به کار می رود با توجه به سن آنها مشخص می شود. در این بین چهار رده سنی برای کودکان می توان برشمرد:

  1. 3 تا 5 سال
  2. 6 تا 8 سال
  3. 9 تا 12 سال
  4. نوجوانان از 13 سال به بالا

در این طور مواقع می بایستی قبل از طراحی وب سایت کودکان، رده سنی آنها را مشخص و سپس با توجه به سن آنها اقدام به طراحی نمایید. بعد از این موضوع می توان وب سایت های کودکان را به دو دسته آموزشی و سرگرمی تقسیم بندی کرد.

وب سایت هایی که برای کودکان طراحی می شود بیشتر به عنوان معرفی یک مهد کودک، تحصیل کودکان، طراحی سایت برای مدارس و معلمان، طراحی سایت برای ورزش کودکان، ارائه بازی های آنلاین کودکانه و یا اینکه می تواند به عنوان یک منبع و مرجع اصلی برای والدین به جهت کمک گرفتن در تربیت هر چه بهتر فرزندان دلبند آنها باشد.

 

ویژگی هایی که در طراحی وب سایت کودکان باید مد نظر گرفت

در این بخش به نکاتی اشاره می کنیم که می بایست در ساخت سایت کودک مد نظر داشته باشید:

 

نکته اول: اهمیت دادن به بحث طراحی گرافیکی وب سایت:

همان طوری که اطلاع دارید اکثر کاربران چنین وب سایت هایی کودکان هستند پس باید از طرح های گرافیکی جذاب، طرح های زیبای کودکانه، رنگ های شاد که مناسب رده های سنی آنها می باشد، استفاده نمایید.

 

نکته دوم: استفاده از یک کتابخانه آنلاین به هنگام طراحی وب سایت کودکان

طراحی یک کتابخانه آنلاین می تواند کودکان را به مطالعه علاقمند کند. اما این نکته را فراموش نکنید که با توجه به رده های سنی آنها کتاب ها را دسته بندی کنید.

 

نکته سوم: تولید محتواهای آموزشی برای کودکان و والدین

تولید محتوا در زمینه های متفاوت از آموزش های دوران بارداری گرفته تا نحوه نگهداری کودکان، بازی با آنها، تربیت مناسب و صحیح کودکان و غیره می تواند به والدین و حتی کودکان کمک کند تا در آینده کودک دلبندشان نقش بسزایی را بازی کنند.

با طرح چنین محتواهایی در طراحی وب سایت کودکان شما قادر خواهید بود به برطرف کردن سوالات والدین و کودکان کمک کنید. تولید محتوا اگر به صورت مداوم و مستمر انجام شود موجب بهبود رتبه سایت (سئو سایت) در نتایج موتور جستجو گوگل خواهد شد.

 

نکته چهارم: ارائه فایل های صوتی متفاوت و متنوع

یکی از نکات جالب توجه در طراحی وب سایت کودکان این است که شما قادر خواهید بود فایل های صوتی متنوعی از جمله شعر، داستان، قصه، آموزش زبان و غیره را در وب سایت خود منتشر کنید.

 

نکته پنجم: راه اندازی بخش سرگرمی

از نکات جذاب طراحی وب سایت کودکان می توان به بخش سرگرمی آن اشاره نمود. شما به راحتی می توانید انواع متفاوت از سرگرمی های مختلفی که روزانه کودکان در جهت آموزش یا سرگرمی از آن استفاده می کنند را در وب سایت خود پیاده سازی نمایید. از جمله این موارد می توان به بازی های آنلاین اینترنتی، نقاشی، کاردستی، داستان، معما، لطیفه، شعرهای کودکانه، پازل، جورچین و غیره اشاره نمود.

 

نکته ششم: راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

برخی افراد علاقه زیادی به فروش محصولات و همچنین اسباب بازی های کودکانه دارند. این افراد به راحتی می توانند با طراحی وب سایت کودکان در حیطه فروشگاه اینترنتی اقدام به فروش محصولات و اسباب بازی های کودکانه، پوشاک، سی دی های آموزشی و غیره به صورت آنلاین داشته و از این طریق کسب درآمد کنند.

 

نکته هفتم: رعایت اصول سئو در طراحی وب سایت کودکان

در طراحی وب سایت کودکان یکی از مواردی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، بحث سئو و بهینه سازی سایت است. وب سایتی که شما در نظر گرفته اید با کلمات کلیدی متفاوتی از جمله مهد کودک، بازی آنلاین کودکانه، راهنماهای مناسب در دوره بارداری و غیره در صفحه اول نتایج جستجو گوگل قرار می گیرد. اگر نتوانید با چنین کلماتی در صفحه اول قرار بگیرید به طبع بازدید کننده ها و مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.

با توجه به تمامی اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم اگر مدیریت یک مهد کودک را بر عهده دارید و یا شخصی هستید که علاقه زیادی دارید که والدین و کودکان از اطلاعات و تجربیات شما بهره کافی را ببرند، می توانید با کارشناسان شرکت فناوران ایما در تماس باشید تا شما را در طراحی وب سایت کودکان یاری نمایند. گروه فناوران ایما به هنگام ثبت سفارش، طراحی و همچنین بعد از طراحی سایت به عنوان مطمئن ترین مشاور در کنار شما خواهند بود و پشتیبانی وب سایت شما را انجام خواهند داد، تا بتوانید بهترین نتیجه را از طراحی سایت کودکان به دست بیاورید. همچنین برای کسب اطمینان بیشتر از طراحی مناسب وب سایت خود توسط گروه فناوران ایما میتوانید به نمونه کارهای طراحی سایت انجام شده، توسط فناوران ایما مراجعه نمایید. 

 

دریافت جدیدترین

واتس اپ فناوران ایما تماس با فناوران ایما>