طراحی وب سایت خبری

طراحی وب سایت خبری

طراحی وب سایت خبری

با طراحی وب سایت خبری می توان بازدید کننده زیادی جذب کرد. قابل ذکر است بگوییم که یکی از پربازدیدترین سایت های اینترنتی سایت های خبری هستند که هدف آنها آگاه کردن کاربران از وقایع و رویدادهای مهم است. امروزه با توجه به اینکه اکثر افراد برای جستجوی اطلاعات مورد نیاز خود از فضای اینترنت وب سایت های خبری استفاده می کنند می توانیم به این نتیجه برسیم که طراحی وب سایت خبری اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین در طراحی و ساخت آن لازم است که به یک سری نکات توجه کنیم تا در نهایت بتوانیم یک وب سایت استاندارد و حرفه ای داشته باشیم. از جمله مزایای طراحی وب سایت خبری این است که می‌توانیم عکس ها، ویدئو ها، انواع خبرها و اطلاعات روز را به راحتی در سایت بارگذاری کنیم و با کمترین هزینه و در سریعترین زمان ممکن مطالب روز را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

در واقع با این کار، هر کس در هر کجای کشور که زندگی می‌کند به راحتی می‌تواند به این اطلاعات و اخبار دسترسی پیدا کند و از رویدادهایی که اتفاق افتاده است یا در حال رخ دادن است آگاه شود‌. به همین علت است که معمولاً اکثر مطالب موجود در سایت به طور مکرر به روز رسانی می شوند.

در واقع اکثر خبرگزاری ها می توانند با طراحی وب سایت خبری به انتشار خبر بپردازند و بدین طریق امکانات و برد خود را نیز افزایش دهند. چرا که تنها از طریق روزنامه، تلویزیون و برخی موارد دیگر نمی توان اطلاعات و اخبار را به خوبی و آنطور که لازم است منتقل کرد که در اینجا وب ‌سایت های خبری می توانند در رسیدن به اهداف و انتقال این مطالب نقش بسیار قابل توجهی داشته باشند.

 

چرا به طراحی وب سایت خبری نیاز داریم؟

به طور کلی اطلاع رسانی، خبر و نیاز جامعه به دریافت اخبار جدید و تازه از طریق اینترنت از جمله عواملی هستند که خبرگزاری‌ها را به طراحی وب سایت خبری و داشتن یک وب سایت اختصاصی ترغیب می‌کنند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ورود اینترنت و فضای مجازی به زندگی انسان ها، اکثر افراد برای اینکه اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند از طریق مرورگر ها و در اینترنت آن را جستجو می‌کنند. حالا اگر وب سایت های خبری محتوای مفید و طراحی مناسب داشته باشند به راحتی می‌توانند کاربران را به خود جذب نمایند. در واقع اگر در طراحی وب سایت خبری به بهینه سازی موتورهای جستجوگر و سئو آن توجه لازم داشته باشیم می‌توانیم به راحتی کاربر را به سوی سایت خبری خود هدایت کنیم به طوری که فرد تنها با سرچ و یا جستجوی یک کلمه ساده به راحتی بتواند وارد سایت شود و هر اطلاعاتی را که مورد نیاز اوست از طریق وب سایت خبری دریافت کند. اگر به طراحی وب سایت خبری احساس نیاز کردید می توانید به وب سایت شرکت فناوران ایما مراجعه کنید.

 

در طراحی وب سایت خبری به چه ویژگی هایی باید توجه کرد؟

به طور کلی اگر می‌خواهید سایت خبری شما در عرصه فعالیت خود موفق تر ظاهر شود ابتدا باید به ظاهر آن توجه داشته باشید. یعنی در طراحی وب سایت خبری ظاهر شیک و حرفه ای اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند در جذب مخاطب و یا کاربر نقش بسیار زیادی داشته باشد چرا که معمولاً، موفقیت یک سایت خبری را بر اساس تعداد مخاطبانی که دارد می‌سنجند و شما با محتوای مناسب و مفید می توانید آمار بازدید سایت خود را بالا ببرید. بنابراین می توان نتیجه گرفت که توجه به ظاهر سایت امر بسیار مهمی است. از دیگر ویژگی‌هایی که در طراحی وب سایت خبری لازم است به آن توجه کنیم نحوه نمایش اطلاعات و یا چیدمان سایت است و هدف آن این است که بازدید کننده یا کاربر با صرف زمان اندک بتواند به راحتی به اخبار مورد علاقه و مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. در طراحی سایت‌ خبری نکات ایمنی و عدم نفوذ پذیری نیز بسیار مهم و با اهمیت هستند. بنابراین در طراحی سایت خبری باید به آن توجه لازم را داشته باشید. حال اگر قصد دارید جذابیت خبرهای خود را چندین برابر کنید می توانید در سایت خبری خود از فیلم، تصویر، صوت و غیره نیز استفاده کنید. اگر می خواهید سایت خبری طراحی کنید که همه این ویژگی ها را داشته باشد توصیه می کنیم به مجموعه فناوران ایما که تجربه و تخصص کافی در زمینه طراحی انواع سایت ها دارد مراجعه کنید.

 

چه امکاناتی در طراحی وب سایت خبری لازم است که در نظر گرفته شود؟

اگر می خواهید که یک وب سایت حرفه ای و استاندارد داشته باشید لازم است که امکانات زیر را برای آن در نظر بگیرید و در طراحی وب سایت خبری خود از آن ها استفاده کنید. از جمله مهم‌ترین این امکانات عبارت هستند از:

۱-  نمایش خبر های پر مناظره

۲- نمایش خبر در مدت زمان های مشخص

۳- استفاده از ویدیو و تصاویر در نمایش خبرها

۴- تعریف گروه های خبری مختلف

۵- نمایش اخبار پربیننده

۶- مرتب سازی اخبار و مشخص کردن اولویت نمایش آن ها

۷- امکان ارسال خبر در یک روز مشخص به صورت خودکار و اتوماتیک

۸- نمایش خبر های جدید و تازه در هر گروه خبری

۹- اختصاص بخشی از سایت برای دریافت اخبار از سوی کاربران و مخاطبان

10-  طراحی قسمتی از سایت برای ضمیمه کردن اخبار و مطالب جدید

11- در طراحی وب سایت خبری باید امکان درج خبر از سایت های دیگر فراهم باشد

12- سایت طراحی شده حتماً باید ریسپانسیو باشد (یعنی در تمام نمایشگرها به درستی نمایش داده شود)

 

دریافت جدیدترین

واتس اپ فناوران ایما تماس با فناوران ایما>